Karriär

Vi är alltid på jakt efter nya rockstjärnor som vill arbeta med oss.

Vad du får hos oss

Vi garanterar dig. Hos Strativ kommer du att arbeta med fantastiska människor. Inte bara är de bra på det de gör, medkänsla och team work går som en röd tråd genom vårt gemensamma arbete. Hos oss får du möjligheten att utvecklas tekniskt och som människa.

Vår arbetsmiljö

Strativ föddes som ett globalt företag från första minuten, med svensk och bangladeshisk kultur inpräntat i väggarna. Genom att mixa kulturer hämtar vi det bästa från två världar för att tillsammans bilda en kraft att lita på.

Intresserad? Vi anställer.

Vi letar alltid efter duktiga medarbetare. Ta en titt på våra lediga tjänster för att se om du hittar något som passar!

Lediga tjänster

Möt teamet

Abdullah Yousuf

Founder & CEO

Email: abdullah@strativ.se
Stockholm

Niklas Jansson

Senior Advisor

Stockholm

Pontus Kressner

Head of Operations

Email: pontus@strativ.se
Stockholm

Reaz Abedin

Project Lead & IT Consultant

Email: reaz@strativ.se
Stockholm

Abdullah Al Mamun

CFO

Email: mamun@strativ.se
Dhaka, Bangladesh

Syeda Mahjabin Ahmed

Software Analyst

Email: mahjabin@strativ.se
Dhaka, Bangladesh

Jenat Ara

UX/UI Designer

Email: jenat@strativ.se
Dhaka, Bangladesh

Md. Rubayet Hossain

Frontend Developer

Email: rubayet@strativ.se
Dhaka, Bangladesh

Vi använder cookies som hjälper oss förbättra din upplevelse på sajten. För mer detaljer, läs här.

Apply Job